Ogłoszenia na 12.04.2020 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze Święto dla Chrześcijan. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „Chrystus Zmartwychwstał Alleluja  – Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja ”.

Z racji przygotowań i innego niż dotychczas przeżycia Triduum Paschalnego serdeczne podziękowania pragniemy wyrazić:

Panu Mateuszowi organiście wraz z jego Siostrą Justyną za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem, księdzu Pawłowi za projekt a wraz z ks. Piotrem zawykonanie symbolicznego ołtarza adoracji – Ciemnicy i Grobu Pańskiego a Rodzinom z Bogatki za dekoracje kwiatowe.

Imiennie pragniemy podziękować pani Zofii Sypytkowskiej pracującej na plebanii oraz panu kościelnemu Romanowi Gorczyńskiemu.

Dziękujemy także za wszystkie prezenty i życzenia 1)świąteczne skierowane do naszej wspólnoty zakonnej.

Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00; 10.15; 11.30 oraz 18.00.

Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 8.15, 10.15, 11.30, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Każdego dnia o godzinie 20:30 wspólnota księży odmawia w kościele różaniec w intencji o ustanie pandemii, za służby medyczne i sanitarne oraz o pokój serc i nasze nawrócenie. Zapraszamy do udziału przez internet.

Od wtorku do soboty Msze Święte będą sprawowane według ustalonego porządku.

Kościół będzie otwarty w tych dniach w godz. 15-18.00 i może w nim przebywać jedynie 5 osób.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia przez cały tydzień o godz. 15.00.  

W piątek 17 kwietnia przypada 12. Rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w Świętym Triduum Paschalnym przez transmisję internetową i nadal łączymy się z Wami drogą modlitwy. Bardzo dziękujemy za Waszą troskę o sprawy finansowe parafii. Wiele osób wpłaciło w tych dniach swoje ofiary na konto parafii ( jest podane na stronie internetowej) oraz przekazywało w kopertach.  Bóg zapłać za Waszą pamięć i ofiarność!

W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Elżbieta Labuda, pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…