Ogłoszenia 16-23.02.2020 r.

  1. Dziś przeżywamy szóstą niedzielę roku liturgicznego.

 

  1. Osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu bierzmowania zachęcamy do jego uzupełnienia. Zapisy na przygotowanie do tego sakramentu u ks. Marka.
  2. W dniu 7 czerwca w Warszawie będzie Uroczysta Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na to wydarzenie. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii do 20 marca, ilość miejsc ograniczona.

 

  1. Wszystkich zainteresowanych wspólnym rozważaniem Słowa Bożego zapraszamy na spotkanie w piątek 21 lutego po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Za półtora tygodnia Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Rozpoczniemy je Rekolekcjami Wielkopostnymi, które potrwają od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi Wojciech Jędrzejewski Dominikanin. Nasz tegoroczny rekolekcjonista to duszpasterz młodzieży oraz studentów, autor wielu książek i publikacji na styku duchowości i psychologii oraz współautor witryny internetowej www.mateusz.pl.

Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień ale już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach oraz prosimy Was o poinformowanie i zaproszenie bliskich oraz sąsiadów.

 

  1. Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette przypomina o możliwości przekazania 1% podatku na jego cele. W naszej parafii dwoje dzieci co miesiąc otrzymuje stypendium a podczas wyjazdów młodzieży i dzieci Fundusz wielokrotnie wspierał nasze inicjatywy. Szczegółowe informacje jak możemy wspomóc Fundusz są na stoliku z prasą oraz na banerach.

 

Wspomnienie liturgiczne tego tygodnia:

Sobota – Święto Katedry św. Piotra Apostoła

 

  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

 

  1. Zmarła nasza parafianka śp. Franciszka Schielmann, pomódlmy się za Nią – dobry Jezu a nasz Panie … a za Rodzinę pogrążoną w żałobie – Pocieszycielko strapionych…