Ogłoszenia na 22.12.2019 r.

 

 1. Dziś przeżywamy czwartą niedziele Adwentu, która wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Jutro w poniedziałek zapraszamy wieczorem na Roraty a we wtorek rano na ostatnie Roraty o godz. 7.00.

 

 1. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek od godz. 16.00

 

 1. Pojutrze Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o tradycyjnym postnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej i zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Taca podczas tej Mszy św. będzie przeznaczona na domy samotnej matki i ochronę poczętego życia.

 

 1. We środę Uroczystość Bożego Narodzenia – porządek Mszy św.: o godz. 10.15, 11.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.15.

 

 1. We czwartek święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek Mszy św.: o godz. 8.15, 10.15 oraz 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.. Składka tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. W tym tygodniu świętujemy:

Piątek – święto św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina podczas wieczornej Mszy św.

Sobota – święto św. Młodzianków męczenników

Za tydzień w niedzielę – Święto  świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa(odpust w naszym dekanacie na Stogach, uroczysta Msza św. o godz.12.30)

 

 1. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej Scholi Dziewczęcej po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W kończącym się Adwencie pragniemy podziękować Parafialnej Grupie Caritas za obdarowanie chorych naszej parafii świątecznymi prezentami oraz za przeprowadzenie akcji sprzedaży opłatków, kartek świątecznych i świec wigilijnych. Pragniemy także podziękować za dary serca dla naszej wspólnoty zakonnej od naszych parafian.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje Paniom oraz Dzieciom z Wolontariatu na Wyspie Sobieszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Sobieszewie za przygotowanie paczek świątecznych dla Rodzin naszej Parafii. W imieniu tych Rodzin bardzo dziękujemy.

 

 1. W tym tygodniu po Świętach, od piątku 27grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.


27.12.2019 r. piątek 3 kapłanów – rozpoczęcie o godz. 15.00  

 1. Pleniewo – ul. Zagroble 1-21 i 47 (czyli cała ulica Zagroble)
 2. Pleniewo – ul. Naftowa, Benzynowa i Płońska
 3. Sobieszewo ul. Tęczowa blok nr 23

28.12.2019 r. sobota 3 kapłanów – rozpoczęcie o godz. 9.30

 

 1. Trzcinisko od godz. 9.30 nr 1- 39 i od godz. 14.00 Trzcinisko 8-24, ul. Szkolna 54-62, ul. Krańcowa
 1. Bogatka od godz. 9.30 nr 1do 15 i od godz.14.00 Bogatka od 16 do 34
 1. Sobieszewo ul. Jodowa blok 1: a, b, c, d

 

Prosimy przyjechać po księży samochodami:  jednym z Bogatki oraz jednym z Trzciniska- dziękujemy.

 

Na kolędę prosimy przygotować w domu: na stole krzyż, świece, Pismo święte, kropidło oraz wodę święconą. Wodę święconą można zabierać do własnego naczynia z pojemnika wystawionego obok stolika z prasą. Dzieci uczące się w szkole niech przygotują zeszyt do katechezy. Zwierzęta domowe prosimy na czas kolędy zamknąć w osobnym pomieszczeniu.

W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od. 8.00 do 9.00.