Ogłoszenia na 1.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Adwent dzieli się na dwie części: najpierw kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów a następnie przygotowuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, warto też podjąć postanowienia adwentowe i uczestniczyć w Roratach.

 

 1. Roraty czyli Msza Święta o Matce Bożej, będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

Dzieci szkolne wraz z młodszym rodzeństwem oraz rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00, prosimy by dzieci przynosiły lampiony i serca z wypisanymi postanowieniami i dobrymi uczynkami. 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u Pań z Caritasu poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii Matki Bożej Saletyńskiej.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30.

 

 1. Zapraszamy w sobotę na Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Jest to też Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, możemy wspomóc tę inicjatywę modlitwą oraz ofiarą.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 

 • Środa – Św. Barbary
 • Piątek – św. Mikołaja, zapraszamy dzieci na roraty na spotkanie ze Świętym

 

 1. Dziękujemy panom Januszowi AniołJózefowi i Rafałowi Świderskim oraz Wojciechowi Czerw za pomoc remontowo – gospodarczą w naszym kościele, na terenie wokół niego oraz plebanii. Bóg zapłać!
 2. Jest nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej oraz miesięcznika Dobre Nowiny.

 

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na roraty.

 

 1. W tym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Leona Rogockiego – pomódlmy się za niego – wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie … A za rodzinę pogrążoną w smutku – Pocieszycielko strapionych – módl się za nami!