Ogłoszenia na 27.10.2019 r.

  1. W najbliższy piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele będą odprawione według następującego porządku o godz. 8.15, 10.15 oraz 18.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Msza Święta na naszym cmentarzu o godz. 13.00 – przewodniczy w tym roku parafia św. Wojciecha ze Świbna. W ten dzień uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami na drodze do wieczności.

 

  1. W sobotę 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Dodatkowa Msza Św. będzie o godzinie 10.15.  Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła albo kaplicy, odmówienie Ojcze naszWierzę w Boga oraz przyjęcie Komunii świętej i dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 

  1. W sobotę też wspominamy pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

 

  1. Składamy podziękowanie Państwu Smolarek za piękne chryzantemy ofiarowane jak co roku do naszego kościoła oraz Paniom z Bogatki za udekorowanie prezbiterium. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy pamiętają o grobie pracującego w naszej parafii a spoczywającego na naszym cmentarzu – śp. ks. Władysławie Baranie.

 

  1. Przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych organizujemy zabawę dla dzieci czyli – Bal Wszystkich Świętych. W tym roku zapraszamy 31 października tj. we czwartek do Sali niebiańskiej nad zakrystią w godz. 17.00 – 20.00. W programie: stół pełen słodyczy, gry i zabawy oraz konkurs na najlepszy strój Świętego. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły można przeczytać na plakacie.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane  codziennie  o godz. 17.40Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych (w mianowniku), których dusze będziemy polecać w modlitwie. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

 

  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. W naszym sklepie, który jest vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2020 rok.

 

  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą liczną obecnością na cmentarzach i pamięcią o zmarłych w całym miesiącu listopadzie.