Ogłoszenia na 15.09.2019 r.

 1. Gościmy dzisiaj Księdza oraz kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego z Gdańska Oliwy – dziękujemy za wygłoszone Słowo i życzymy światła Ducha św. dla całej wspólnoty Wyższego Seminarium Euchownego.

 

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Odpust ku czci Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Kazania odpustowe wygłosi Rafał Zientara, który był katechetą i proboszczem w naszej parafii a obecnie jest proboszczem w parafii Godziszewo w diecezji pelplińskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum na które serdecznie zapraszamy.

We czwartek wieczorną Mszę św. rozpoczniemy imiennym wyczytaniem zmarłych Misjonarzy Saletynów- Księży i Braci zakonnych pracujących w naszej parafii.

W piątek po wieczornej Mszy wyruszymy Drogą Krzyżową na nasz parafialny cmentarz.

W sobotę po wieczornej Mszy zapraszamy na muzyczny Apel Maryjny.

 

 1. Minęły wakacje szkolne, kończy się powoli sezon wypoczynku nad polskim morzem. Dla wielu naszych parafian był to czas ogromnej pracy dla przyjeżdżających tutaj turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. Chcemy Panu Bogu podziękować za Jego Błogosławieństwo, za nasze zdrowie oraz za ten bezpieczny czas. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w tej intencji – będzie to podczas Sumy Odpustowej 22 września o godz. 11.30.

 

 1. Przygotowując nasz odpust zapraszamy panów, którzy pomogli by nam w koszeniu trawy wokół naszego sanktuarium jutro w poniedziałek na godz. 17.00. Bardzo liczymy na Waszą pomoc.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy nowe osoby do zaangażowania się w tą grupę. We wtorek także spotkanie Chóru o godz. 19.00, także zapraszamy nowe osoby.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • Środa – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski
 • czwartek – 173 rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette
 • sobota – święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 1. W naszym sklepie, który jest vis a vis Kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są do nabycia kalendarze saletyńskie na 2020 rok.
 2. Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów” w Sobieszewie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku dnia 23 września, szczegóły na plakacie.
 3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.