Ogłoszenia na 23.06.2019 r.

  1. Rozpoczęły się wakacje, witamy wszystkich wypoczywających  w naszej  parafii i na wyspie.  Życzymy  błogosławieństwa Bożego i  miłego  Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Płaczącej w każdą środę o godz. 18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.  
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, Msze święte wieczorem z procesją wokół kościoła o godz. 18.00 a we czwartek zapraszamy na uroczyste zakończenie oktawy . Dziś procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o 10.15.

Jeszcze raz dziękujemy za piękne przeżycie Uroczystości Bożego Ciała – przygotowanie ołtarzy, udekorowanie okien w mieszkaniach oraz tak liczną obecność podczas procesji Eucharystycznej. Bóg zapłać!

 

  1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

– w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

– w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Tego dnia też przypada Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

– w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia świętują swoje imieniny ks. Piotr Komisarz MS i ks. Paweł Janaszkiewicz MS, posługujący w naszej parafii. Już dzisiaj Drogim Księżom oraz wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia dołączając dar modlitwy.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie wydawanego przez nasze Zgromadzenie zakonne – Połańca Matki Bożej Saletyńskiej.

 

  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia a naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy wszelkich łask Bożych oraz nabrania sił fizycznych i duchowych.