Ogłoszenia na 23.12.2018 r.

 

  1. Dziś przeżywamy czwartą niedziele Adwentu, która wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. Zapraszamy na ostatnie Roraty jutro o godz. 7.00.
  3. Jutro w poniedziałek – Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o tradycyjnym postnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej i zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Taca podczas Mszy św. będzie przeznaczona na Ochronę życia poczętego i domy samotnej matki.

 

  1. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia – porządek Mszy św.: o godz. 10.15, 11.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.15.

 

  1. We środę święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek Mszy św.: o godz. 8.15, 10.15 oraz 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.. Składka tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

  1. W tym tygodniu świętujemy:

 

Czwartek – święto św. Jana Ewangelisty

Piątek – święto św. Młodzianków męczenników

Za tydzień w niedzielę –Święto  świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

  1. Otrzymaliśmy podziękowanie od Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego za przyjęcie oraz wsparcie materialne ich uczelni podczas pobytu kleryka Mateusza, którego gościliśmy w jedną z listopadowej niedzieli. Bóg zapłać!

 

  1. W kończącym się Adwencie pragniemy podziękować Parafialnej Grupie Caritas za obdarowanie chorych naszej parafii świątecznymi prezentami oraz za przeprowadzenie akcji sprzedaży opłatków, kartek świątecznych i świec wigilijnych. Pragniemy także podziękować za dary serca dla naszej wspólnoty zakonnej państwu: Dziurawiec, Dołżonek oraz Szarmach.

 

  1. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje Paniom oraz Dzieciom z Wolontariatu na Wyspie Sobieszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Sobieszewie za przygotowanie paczek świątecznych dla 10 Rodzin. W imieniu tych Rodzin bardzo dziękujemy.

 

  1. Po Świętach, od czwartku 27grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy na najbliższy tydzień podamy jak co roku w Boże Narodzenie.