Ogłoszenia na 2.12.2018 r.

  1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Adwent dzieli się na dwie części: najpierw kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów a następnie przygotowuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, warto też podjąć postanowienia adwentowe i uczestniczyć w Roratach.

 

  1. Roraty czyli Msza Święta o Matce Bożej, będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

Dzieci szkolne wraz z młodszym rodzeństwem oraz rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00, prosimy by dzieci przynosiły lampiony i serca z wypisanymi postanowieniami i dobrymi uczynkami.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątki na godz. 18.00.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u Pań z Caritasu poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii Matki Bożej Saletyńskiej.

 

  1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 

  • Wtorek – Św. Barbary
  • Czwartek – św. Mikołaja
  • Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

 

  1. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na roraty.

 

  1. W tym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Edward Schachta – wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie …