Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą 9 września 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii Matce Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na Litanie do Matki Bożej Saletyńskiej po Mszy św. wieczornej o godz.18.00 oraz na nowennę w każdą środę o godz. 17.30.
 2. Kandydatów do bierzmowania czyli obecnie uczniów kl. III gimnazjum zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do tego sakramentu dnia
  14 września (tj. piątek) o godz. 18.40.
 3. Pierwsze powakacyjne spotkanie Scholi Dziewczęcej będzie 15 września (tj. sobota) o godz. 10.00. Zapraszamy na to spotkanie także Rodziców.
 4. Spotkanie Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 20 września. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 18.00. Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się
  19 maja 2019 roku.
 5. Radośnie informujemy, że w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 7 września nasz parafianin Karol Pietrusik złożył wieczystą profesję zakonną wraz z dwoma alumnami, a w dniu wczorajszym pierwzsą profesję złożyło czterech nowicjuszy. Dziękujmy za dar powołań i prośmy o nowe powołania do naszego zgromadzenia zakonnego.
 6. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
 • piątek – Święto Podwyższenia Krzyża
 • sobota – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 1. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Pawliszak, kawaler, zamieszkały w par. Podwyższenia Krzyża św. w Gdańsku i Kamila Pankowska, panna, zamieszkała w par. Podwyższenia Krzyża św. w Gdańsku (zap.1)

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

 

Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Mariana Krawieckiego oraz śp. Bogumiła Królewieckiego – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…