Ogłoszenia na 12.08.2018 r.

  1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i na wyspie. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.30 do g.18.50.

 

  1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

 

  1. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej – poświęcenie kwiatów, ziół i owoców ziemi na każdej Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, czyli o godz: 15; 10.15; 11.30; 19.00.

Tego dnia będziemy gościć ks. Alfreda Piechotę MS, który pracuje w naszej misji na Białorusi. Wygłosi tego dnia Słowo Boże a my będziemy mogli wspomóc misje Saletynów w tym kraju.

 

  1. Jutro przypada dzień urodzin Metropolity Gdańskiego – Abpa Sławoja Leszka Głódzia – pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

 

  1. Zapraszamy do sklepu z pamiątkami, gdzie można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Są do nabycia nowe obrazki w różnych formatach z koronowaną figurą Matki Bożej Saletyńskiej oraz modlitwą.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła na stole z prasą można zabrać ulotkę Gdańskiej Akcji Katolickiej, która wymienia jakie są tradycje i zwyczaje chrześcijańskie – warto je przypomnieć w naszych rodzinach. Jest też zakładka – Jak czytać i medytować Pismo Święte oraz książeczka o Spowiedzi świętej i Rachunek Sumienia. Zachęcamy do ich nabycia.

 

  1. Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette.