Ogłoszenia na 5.08.2018 r.

 1. Dziś świętujemy Jubileusz XI lecia Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Witamy szczególnie Prowincjała Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów ks. Grzegorza Zembronia MS i dziękujemy za głoszone Słowo Boże w tym uroczystym dniu dla naszej parafii.

 

 1. Witamy wszystkich przybywających na wyspę. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach: od 7.30 do g.18.50.

 

 1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po Mszy o godz. 10.15.
 3. Od 1958 roku czyli już od 60 lat przed naszą świątynią dzwony swoim dźwiękiem przypominają i zapraszają na Msze święte i nabożeństwa. Pragniemy podziękować panu Marianowi Cherek z Wiślinki za odnowienie dzwonów oraz zamontowanie uchwytów na flagi na ścianach naszego kościoła. Bóg zapłać!
 4. Kościół w Polsce prowadzi akcje „100 dni abstynencji na 100 lecie Niepodległości” w intencji Ojczyzny, kogoś z Twojej rodziny, przyjaciół, samego siebie… Zapraszamy do włączenia się w tę akcję. Księga Trzeźwości wystawiona jest w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 5. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć pamiątki i dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są też do nabycia kalendarze saletyńskie na 2019 r.
 6. Wspomnienia liturgiczne:

 

 • poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego
 • środa – św. Dominika, prezbitera
 • czwartek –Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
 • sobota – św. Klary

 

 1. Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette.
 1. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci Władysława Barana MS, który wiele lat pracował w naszej parafii. Módlmy się za Niego – wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…