Ogłoszenia na 29.07.2018 r.

  1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od 7.30 do g.18.50.
  2. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
  3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Możemy wesprzeć akcję Miva Polska czyli zakup pojazdów dla polskich Misjonarzy i Misjonarek głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
  4. Za tydzień w niedzielę 5 sierpnia będziemy świętować XI lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum Maryjne, które od środy do piątku będziemy przeżywać podczas wieczornych Mszy świętych. Hasłem tych dni będą słowa: JAK CIĘ KOCHAĆ MARYJO? Triduum poprowadzi Marek Koziełło MS. Na godz. 20.00 zapraszamy na muzyczne Apele Jasnogórskie.

Uroczystościom jubileuszowym w niedzielę będzie przewodniczył Prowincjał Misjonarzy Saletynów ks. Grzegorz Zembroń MS.

Wszystkie te wydarzenia można śledzić w transmisji na żywo na naszej internetowej stronie parafialnej www.sobieszewo.saletyni.pl, jest tam również podany szczegółowy program.

 

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Niepokalanego Serca Maryi serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci, które przeżyjemy podczas wieczornego Apelu Maryjnego o godz. 20.00.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę za 2 tygodnie z racji Uroczystości Jubileuszowych.
  3. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników. Są też do nabycia kalendarze saletyńskie na 2019 r.
  4. Wspomnienia liturgiczne:

 

  • wtorek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • sobota – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette i zapraszamy na świętowanie naszego Jubileuszu. Szczegółowy program w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.