Ogłoszenia na 10.07.2018 r.

 1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i na wyspie. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze święte oraz nabożeństwa, w sposób szczególny na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.17.30. Prośby i podziękowania można wypisywać na przygotowanych kartkach oraz w księdze intencji.

 

 1. W dniu dzisiejszym ulicami Gdańska przejdzie IX Marsz dla życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 15:00 na Placu Solidarności (przy Pomniku Poległych Stoczniowców), a zakończenie w Bazylice Mariackiej. Jak co roku patronuje Marszowi Św. Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny, a w tym roku, z   uwagi na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyć będzie hasło: „Naród silny rodziną”. Organizatorzy proszą o ile to możliwe o ubranie się na biało.

 

 1. Podczas tego weekendu w Kobylance k. Gorlic odbywa się 6 Saletyńskie Spotkanie Dzieci w którym uczestniczą nasi mali parafianie. Hasło tegorocznego spotkania „W rytmie Ducha”. Otoczmy modlitwą to największe w Polsce religijne spotkanie dla dzieci organizowane przez nasze Zgromadzenie Zakonne.

 

 1. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się Turniej Piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza naszych saletyńskich parafii. Zawody odbędą się w Wiślince a uroczysta Msza św. kończąca to wydarzenie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby
 • wtorek – wspomnienie 108 błogosławionych polskich męczenników II wojny światowej
 • środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie wydawanego przez nasze Zgromadzenie zakonne – Połańca Matki Bożej Saletyńskiej.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

 

 

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

 

 • Piotr Stanisławski kawaler, zamieszkały w par. Matki Bożej Saletyńskiej i Izabela Stanisławska, panna, zamieszkała w par. Matki Bożej Saletyńskiej. (zap.2)

 

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych jest zobowiązany powiadomić o tym kancelarię parafialną.