Ogłoszenia na 3.06.2018 r.

 

 

 

  1. Witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i na wyspie. Zapraszamy do naszej świątyni na Msze święte oraz nabożeństwa, w sposób szczególny na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.17.30. Prośby i podziękowania można wypisywać na przygotowanych kartkach oraz w księdze intencji.

 

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze święte wieczorne z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00 a we czwartek zapraszamy na uroczyste zakończenie oktawy. Dziś w niedziele procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o 10.15. Pragniemy podziękować wszystkim którzy swoim zaangażowaniem pomogli w głębokim przeżyciu tego święta i procesji eucharystycznej, a szczególnie osobom przygotowującym ołtarze i wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu. Bóg zapłać.

 

  1. W najbliższy czwartek dzieci naszej parafii wyjadą na 6 Saletyńskie Spotkanie Dzieci do Kobylanki k. Gorlic. Zbiórka o godz. 6.45 na parkingu kościelnym.

 

  1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 

  • w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów.

 

  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej a szczególnie wydawanego przez nasze Zgromadzenie zakonne – Połańca Matki Bożej Saletyńskiej.

 

  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Jerzy Stanisławski, kawaler,

Zamieszkały w parafii Matki Bożej Saletyńskiej

W Gdańsku – Sobieszewie

i

Izabela Maria Stanisławska,panna

Zamieszkała w parafii Matki Bożej Saletyńskiej

W Gdańsku – Sobieszewie , zap. I

 

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych jest zobowiązany powiadomić o tym kancelarię parafialną.