Ogłoszenia na 27.05.2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy miłego wypoczynku i zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe, które celebrujemy codziennie o godz. 17.30.

 

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód z niego będzie przeznaczony na wyjazd dzieci naszej parafii na 6 Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance w dniach 7-11 czerwca.

 

  1. Wspomnienia liturgiczne:
  • wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy
  • piątek – św. Justyna męczennika
  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i sobotę miesiąca, możliwość spowiedzi w piątek od godz. 17.30. W piątek i sobotę udamy się z wizytą do chorych.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

 

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w następującym porządku: o g. 8.15. oraz wieczorna o godz. 00. Na godz. 10.15 zapraszamy na Uroczystą Sumę połączoną z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy.

Z racji trwających prac związanych z budową mostu oraz wytyczonymi trasami objazdów ulicami naszej parafii – tegoroczna procesja przejdzie taką samą trasą jak z zeszłym roku czyli ulicą Nadwiślańską, potem Jodową, Tęczową, Sobieszewską i powrót ulicą Nadwiślańską w stronę kościoła.

 

Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję tak jak w zeszłym roku:

Pierwszy ołtarz:  przy skrzyżowaniu ulic Nadwiślańskiej i Jodowej przy placu zabaw – przygotowuje Wiślinka.                                                                                          

Drugi ołtarz: przy skrzyżowaniu ulic Sobieszewskiej i Nadwiślańskiej przy posesji Państwa  Bokotków – przygotowuje  Bogatka oraz Trzcinisko.

Trzeci ołtarz: przy ulicy Nadwiślańskiej – przy posesji Pani Benigny Galer – przygotowują Górki Wschodnie.

Czwarty ołtarz: przy kościele – przygotowuje Sobieszewo.

 

Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci do procesji: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy w uroczystych strojach komunijnych. Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o niesienie baldachimu oraz zabezpieczenie organizacyjne procesji.

Niech gestem szacunku dla Chrystusa obecnego w Eucharystii będzie udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbywać się będą procesje dookoła kościoła.

Informujemy że ks. Arcybiskup w Oktawie Bożego Ciała udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w naszej Archidiecezji.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która rzuca światło na bieżące sprawy i problemy Kościoła i świata.

 

  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.