Ogłoszenia na 20.05.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy miłego wypoczynku i zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe, które celebrujemy codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 – 42 dzieci przyjęło pierwszy raz Pana Jezusa. Cieszymy się tym wydarzeniem i prosimy o modlitwę za dzieci oraz ich Rodziny.

 

 1. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej. Tego dnia dzieci klas czwartych będą obchodzić Rocznicę Swojej Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10.15.

Przygotowanie do tego wydarzenia będzie w piątek 25 maja. Tego dnia zapraszamy dzieci klas czwartych wraz z Rodzicami na spowiedź o godz. 17.15, po niej Msza św. o godz. 18.00 a po Mszy próba przygotowująca Rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

 

 1. W najbliższą środę o godz. 18.00 młodzi naszej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania z rąk E. Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Z racji tego wydarzenia nie będzie środowej Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej. Kandydatów do Bierzmowania oraz świadków zapraszamy na próby liturgii w poniedziałek i wtorek o godz. 18.45. Spowiedź przed Bierzmowaniem we wtorek o godz. 17.00.

 

 1. W sobotę 26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Wszystkim kochanym Mamom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Saletyńskiej w radosnym trudzie macierzyństwa.

 

 1. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wyjazd dzieci naszej parafii na 6 Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance w dniach 8-10 czerwca.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana
 • sobota – wspomnienie św. Filipa Neri
 1. Zapowiedzi przedślubne:  

Wojciech Rak, kawaler, zamieszkały w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie  i Agnieszka Szuszczewicz, panna, zamieszkała w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim. Zap. I

Damian Sawczyszyn, kawaler, zamieszkały w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku – Sobieszewie  i Paulina Sapiega, panna, zamieszkała w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. Zap. II

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym kancelarię  parafialną.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.