Ogłoszenia na 8.04.2018 r.

 1. Dziś druga niedziela wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto patronalnego Caritas. Możemy go wesprzeć składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Niedziela Miłosierdzia jest dniem Święta patronalnego Caritas. Tego dnia zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj w na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 

 1. Jutro w poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z dnia 25 marca. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. Przypominamy że jest to Światowy Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Parafialny Zespół Caritas bardzo dziękuje za niesamowitą ofiarność dzieci oraz Rodzin w akcji Skarbonki Wielkopostnej. Zebrane fundusze pomogą w akcjach charytatywnych wielu osobom naszej parafii. Bóg zapłać!

 

 1. Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Bursztynową Przystanią oraz Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku zapraszają do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian.

W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję.

 

 1. W dniach 7-11 czerwca dzieci z naszej parafii będą uczestniczyć w 6 Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance k. Gorlic organizowanym przez nasze Zgromadzenie Zakonne. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy dzieci od 2 do 7 klasy Szkoły Podstawowej. Informacje szczegółowe oraz zapisy w zakrystii.

 

 1. Od jutra przez miesiąc w Argentynie będzie obradować 32 Kapituła Generalna Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów. Hasło przewodnie tego wydarzenia: Prorocy dla świata pojednanego, w łasce La Salette. Prosimy o modlitwę na ten wyjątkowy czas w historii naszego Zgromadzenia Zakonnego.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:
 • Dawid Witek, kawaler, zamieszkały w par. Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie i Martyna Fedosiuk, panna, zamieszkała w par. Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie.(zapowiedź 2)
 • Maciej Grygiel kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Monika Wejnarska, panna, zamieszkała w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lubawie. (zap.3)
 • Maciej Paprocki kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Agnieszka Niemc, panna, zamieszkała w par. w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku. (zap.3)
 • Damian Liedtke, kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Aleksandra Grądkowska, panna, zamieszkała w Macierzyństwa NMP w Jodłownie. (zap.3)

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.