Ogłoszenia na 1.04.2018r.

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze Święto dla Chrześcijan. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „Chrystus Zmartwychwstał Alleluja – Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja ”.

 

 1. Z racji przygotowań i posługi podczas Triduum Paschalnego serdeczne podziękowania pragniemy wyrazić:

Członkom Zespołu Charytatywnego Caritas, za czas poświęcony na rozprowadzanie palm i symboli wielkanocnych w okresie Wielkiego Postu;  Różom Różańcowym i Apostolstwu Rodziny Saletyńskiej za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu,  Naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za trzymanie warty  przy Grobie Pańskim oraz pomoc w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii oraz Procesji  Rezurekcyjnej.

Dziękujemy ks. Michałowi i ks. Piotrowi za przygotowanie liturgii, Chórowi Parafialnemu wzmocnionemu przez nowe głosy za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem, Oazie Rodzin za przygotowanie dekoracji Ciemnicy a za projekt i wykonanie Grobu Pańskiego Justynie i Oli z Rodzinami z Bogatki oraz panu Józefowi Świderskiemu. Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom, lektorom, szczególnie Panu Mateuszowi Organiście oraz Panu Tomaszowi Filipowicz za wykonanie Pasji oraz innym osobom świeckim za zaangażowanie w liturgię oraz imiennie dziękujemy Państwu Mikołajskim, Szarmach, Dziemidowicz, Dziórawiec, Dołżonek oraz pani Bogusławie Poźniak i panu kościelnemu Romanowi Gorczyńskiemu wraz z małżonką. Niech przyjmie podziękowanie także pan Marian Cherek za wykonanie umocowań na flagi na ścianach kościoła. Dziękujemy także za wszystkie życzenia do nas skierowane i dobroć serca.

Wszystkim nie wymienionym z imienia i nazwiska, którzy pomogli nam głębiej przeżyć ten ostatni czas – serdecznie dziękujemy.

 

 1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 8.15, 10.15, 11.30, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a jutrzejszą składkę przekażemy na potrzeby uczelni katolickich.

 

 1. Jutro obchodzić będziemy 13 rocznicę powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca, jest możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.30.

 

 1. W piątek 6 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego mają rangę uroczystości.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

 

 1. Za tydzień druga niedziela wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać codziennie w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej. Niedziela Miłosierdzia jest dniem Święta patronalnego Caritas.

 

 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Zmarła nasza parafianka Teresa Smolarek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:
 • Dawid Witek, kawaler, zamieszkały w par. Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie i Martyna Fedosiuk, panna, zamieszkała w par. Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie.(zapowiedź 1)
 • Maciej Grygiel kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Monika Wejnarska, panna, zamieszkała w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Lubawie. (zap.2)
 • Maciej Paprocki kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Agnieszka Niemc, panna, zamieszkała w par. w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku. (zap.2)
 • Damian Liedtke, kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Aleksandra Grądkowska, panna, zamieszkała w Macierzyństwa NMP w Jodłownie. (zap.2)
 • Jakub Dołhan kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Anna Bazner, panna, zamieszkała w par. św. Katarzyny w Bytowie. (zap.3)
 • Dominik Zamojski, kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Oliwia Mocarska, panna, zamieszkała w par. św. Edyty Stein w Gdańsku. (zap.3)

 Szymon Kałuski, kawaler, zamieszkały w par. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie i Anna Kos, panna, zamieszkała w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku. (zap.3)

 

 

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.