Ogłoszenia na 18.03.2018

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. Jest to także niedziela inwestycyjna – dziękujemy za ofiary złożone na opłacenie wykonanych już ławek do naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

 

 1. W najbliższy piątek 23 marca będziemy gościć aktora Adama Woronowicza, znanego z pierwszej swojej głośnej roli Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w filmie „ Wolność jest w nas”. Pan Adam poprowadzi w naszym kościele w piątek o godz. 19.00 Drogę Krzyżową będącą świadectwem życia polskiego kapłana męczennika. Serdecznie zapraszamy całe Rodziny i prosimy o poinformowanie innych o tym wartościowym wydarzeniu w naszej parafii. Informujemy że w piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.45 oraz dla dorosłych o godz. 17.30 bo wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową na godzinę 19.00.

 

 1. Wspomnienie liturgiczne tego tygodnia:

poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny

Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy z serca najlepsze życzenia z naszą kapłańską modlitwą.

 

 1. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Wspólnota Caritas rozprowadza palmy, kartki, baranki oraz ozdoby świąteczne. Można je nabyć na stoliku pod chórem w przedsionku kościoła. Osoby oraz rodziny, które wspierają akcję Skarbonki Wielkopostnej prosimy o przyniesienie zebranych ofiar w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę a tych, którzy wyjeżdżają na Święta o przyniesienie ich za tydzień w Niedzielę Palmową do Caritasu lub zakrystii.

 

 1. Organizujemy wyjazd dzieci na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance w dniach 7-11 czerwca. W programie tego największego w Polsce spotkania dla dzieci organizowanego przez nasze Zgromadzenie Zakonne będą konferencje dla dzieci, zabawy taneczne i plastyczne oraz sporo dobrze spędzonego czasu. Atmosferę tego wydarzenia można zobaczyć na stronie internetowej spotkania dzieci.saletyni.pl  oraz na filmach w Internecie. Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 7 klasy szkoły Podstawowej. Zapisy oraz szczegóły wyjazdu w zakrystii.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

 • Jakub Dołhan kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Anna Bazner, panna, zamieszkała w par. św. Katarzyny w Bytowie.
 • Dominik Zamojski, kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Oliwia Mocarska, panna, zamieszkała w par. św. Edyty Stein w Gdańsku.
 • Szymon Kałuski, kawaler, zamieszkały w par. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie i Anna Kos, panna, zamieszkała w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku.

 

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia i szczególnie zapraszamy na piątkową Drogę Krzyżową.

 

 1. Zmarł nasz parafianin śp. Józef Owczarek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…