Ogłoszenia na 3.12.2017

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Adwent dzieli się na dwie części: najpierw kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów a następnie przygotowuje nas bezpośrednio do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, warto też podjąć postanowienia adwentowe i uczestniczyć w Roratach.

 

 1. Roraty czyli Msza Święta o Matce Bożej, będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 7.00.

Dzieci szkolne wraz z młodszym rodzeństwem oraz rodzicami zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 18.00, prosimy by dzieci przynosiły lampiony i serca z wypisanymi postanowieniami i dobrymi uczynkami.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątki na godz. 18.00.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Rodziców zapraszamy w we czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której poświęcimy i rozdamy medaliki. Po Mszy św. tradycyjnie będzie spotkanie dla dzieci i rodziców.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u Pań z Caritasu poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii Matki Bożej Saletyńskiej.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

 

 • Poniedziałek – Św. Barbary
 • Środa – św. Mikołaja
 • Czwartek – św. Ambrożego
 • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

 

 1. Za tydzień 10 grudnia w niedziele po Mszy św. o godz. 10.15 będzie u nas gościł św. Mikołaj z upominkami dla dzieci w wieku od lat 3 do ukończenia Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

 

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Bogumiła Kulas – wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie …