Ogłoszenia na 5.11.2017 r.

 1. Składamy podziękowanie Państwu Smolarek za piękne chryzantemy ofiarowane do kościoła oraz Rodzinom z Bogatki za udekorowanie prezbiterium oraz za instalacje banerów ewangelizacyjnych nad wejściem do kościoła oraz przy bramie wejściowej od ulicy. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy w ciągu roku pamiętają o grobie pracującego tutaj wiele lat Saletyna – śp. ks. Władysława Barana.

 

 1. Dziękujemy za pomoc Rodzinie z naszej parafii, która kilka tygodni temu przeżyła tragedie pożaru. Tydzień temu nasz Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę 2137 zł.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane  codziennie  o godz. 17.40Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych (w mianowniku), których dusze będziemy polecać w modlitwie. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

 

 1. W przyszłą niedziele w naszej parafii będziemy gościć kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Gdańskiej, który będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium.

 

 1. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
 2. Wspomnienia liturgiczne:
 • czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • sobota – Wspomnienie św. Marcina
 1. W sobotę XI listopada przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, dodatkowa Msza święta o godz. 10.15. Po Mszy Świętej o godz. 00 Rada Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznych.

 

 1. Informujemy, że zmarł Czesław Hałgas MS, który pracował w naszej parafii jako wikariusz i katecheta i prowadził duszpasterstwo w kaplicy w Świbnie. Dzisiaj w sanktuarium w Dębowcu odbywa się Jego pogrzeb, w którym uczestniczy nasz ksiądz Proboszcz.
 2. Zmarły nasze parafianki śp. Eugenia Wądzyńska i śp. Stanisława Brzostek, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w środę o godz. 12.00, módlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia.