Ogłoszenia na 29.10.2017 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym gościmy Karola Tomczaka MS, dyrektora Referatu Powołań oraz Organizatora Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu. Dziękujemy za wygłoszone słowo o tajemnicy powołania i zapewniamy o modlitwie za młodych których Bóg powołuje do Swojej służby.

 

 1. Przed kościołem Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc Rodzinie z naszej parafii, która kilka tygodni temu przeżyła tragedie pożaru. Za wsparcie tej szlachetnej akcji dziękujemy.

 

 1. Zapraszamy do wtorku na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

 

 1. W najbliższą środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele będą odprawione według następującego porządku o godz. 8.15, 10.15 oraz 18.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Msza Święta na naszym cmentarzu o godz. 13.00 a uroczystościom w tym roku przewodniczy parafia św. Wojciecha ze Świbna. W ten dzień uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Są oni dla nas drogowskazami na drodze do wieczności.

 

 1. W czwartek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Dodatkowa Msza Św. o godzinie 10.15. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła albo kaplicy, odmówienie Ojcze naszWierzę w Boga oraz przyjęcie Komunii świętej i dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 

 1. W ostatnich latach przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych organizowaliśmy dla dzieci zabawę – „Bal Wszystkich Świętych”. W tym roku zbiegło się to z ostatnią modlitwą różańcową prowadzoną przez dzieci wraz z wręczeniem nagród dla nich za udział w tej modlitwie przez cały październik. Dlatego nie będzie wspomnianej zabawy a wszystkie dzieci zapraszamy we wtorek na ostatni różaniec gdzie każde dziecko otrzyma nagrodę.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które będą odprawiane  codziennie  o godz. 17.40Na stoliku z prasą wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych (w mianowniku), których dusze będziemy polecać w modlitwie. Koperty z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 17. 30. W pierwszy piątek i sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00.

 

 1. W 100 – lecie Objawień Fatimskich pragniemy w naszym Sanktuarium rozpocząć w pierwsze soboty miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy czcicieli, którzy chcą obchodzić pierwsze soboty miesiąca według prośby Matki Bożej z Fatimy. Program jest następujący: o godz. 7.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • Sobota – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia z naszą liczną obecnością na cmentarzach i pamięcią o zmarłych.