Ogłoszenia na 15.10.2017r.

 1. Zapraszamy w tym miesiącu na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 wszystkie dzieci szczególnie klas III, w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30.  Młodzież oraz kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek o godz.17.30

 

 1. Dziś przed kościołami w całej Polsce organizowana jest zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku, dziękujemy za wsparcie tej akcji.

 

 1. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Andrzeja Wronkę – obrońcę wiary i specjalistę ds. sekt, okultyzmu, psychomanipulacji. Był On już naszym gościem podczas wakacyjnego Jubileuszu X – lecia koronacji figury Patronki naszej Parafii. Tematem, którym podzieli się z nami za tydzień będą Rzeczy Ostateczne – serdecznie zapraszamy.

Także w niedzielę za tydzień o g. 19.00 odbędzie się koncert duetu: saksofon i cymbały wileńskie. W programie kompozycje z pogranicza jazzu i folkloru w autorskich opracowaniach występujących artystów.

 

 1. We środę 18 października po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy szczególnie nowe osoby, które dołączając do naszej grupy mogłyby pomóc w wielu szlachetnych inicjatywach.

 

 1. Informujemy że już można zamawiać Msze święte na cały 2018 rok. Prosimy, by znane nam rocznice śmierci osób bliskich oraz inne wydarzenia rodzinne, które chcemy objąć modlitwą Mszy świętej – nie zostawiać na ostatnią chwilę i już je zgłaszać do księgi intencji. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Znany rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz za tydzień w sobotę poprowadzi Sympozjum „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Spotkania dla kobiet będą w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Gdańsku w sobotnie przedpołudnie a dla mężczyzn w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni w sobotnie popołudnie. Szczegółowy program na stronie www.bractwoswietegopawla.pl.

 

 1. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.

 

 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • środa – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

 

 1. Zmarła nasze parafianki śp. Bronisława Możejko oraz śp. Barbara Olszewska – wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…