Ogłoszenia na 24.09.2017

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystości Odpustowe ku czci patronki naszej parafii – Matki Bożej Saletyńskiej. Dziękujemy za Jej opiekę i prosimy o wstawiennictwo dla nas. Kazania Odpustowe Juliusz Wiewióra OCD Karmelita Bosy, z klasztoru w Zwoli koło Poznania. którego serdecznie witamy i dziękujemy za wygłoszone Słowo.     
 2. W sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
 3. Spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek 28 września po Mszy świętej wieczornej w kaplicy Miłosierdzia.
 4. Pierwsze spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami będzie w piątek 29 września o godz. 19.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik – czas spotkań z Maryją w Tajemnicach różańcowych. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a wszystkie dzieci szczególnie klas III, zapraszamy w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30.
 6. Zwracamy się z prośbą do rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przyjmą sakramenty: Pierwszej Komunii świętej lub Sakrament Bierzmowania aby w tym wyjątkowym roku otoczyli swoje dzieci troską. Przypominamy  o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., comiesięcznej spowiedzi oraz uczestnictwie w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia tych sakramentów.
 7. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Świat a szczególnie Polska bardzo potrzebuje modlitwy, dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Nasza parafia została wybrana w Archidiecezji Gdańskiej na kościół stacyjny akcji „Różaniec do granic” która dnia 7 października (w sobotę) obejmie całą Polskę. Tego dnia w naszym kościele o godz. 11.00 będziemy celebrować Eucharystie, a później udamy się na plażę by o godz. 14.00 w łączności z innymi miejscami na granicach Polski odmówić cztery części różańca. Serdecznie już zapraszamy 7 października na to wyjątkowe – duchowe i patriotyczne wydarzenie.
 1. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa
 • środa – św. Wincentego a Paulo
 • czwartek – św. Wacława
 • piątek – Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała , tego dnia imieniny obchodzi ks. Michał Gierut MS, dziękujmy za Jego posługę w naszej parafii i pamiętajmy o Nim szczególnie tego dnia w modlitwie.
 • sobota – św. Hieronima
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są już do nabycia kalendarze Saletyńskie na rok 2018 r.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a solenizantów tego tygodnia polecamy w naszej kapłańskiej modlitwie i życzymy wielu łask Bożych.