Ogłoszenia na 3.09.2017

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc wrzesień poświęcony Patronce naszej parafii – Matce Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy na Litanie ku Jej czci po każdej Mszy św. wieczornej o godz.18.00 i na Nowennę w każdą środę 17.30. Prośby i podziękowania można wypisywać i składać w przedsionku kościoła.

 

 1. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego, zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców Szkół z Sobieszewa i Wiślinki oraz ich Rodziców i Opiekunów na Mszę św. jutro o godz. 9.00 by prosić o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego na najbliższy Rok Szkolny.

 

 1. Już informujemy że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii 20 maja 2018 roku.

 

 1. Pierwsze powakacyjne spotkanie Ministrantów oraz nowych chłopców chętnych, by służyć w naszym kościele odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 10.00.
 2. W sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
 3. Wspomnienia liturgiczne:
 • piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 1. Dyrektor Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr. 1 w Gdańsku przy ul. Tęczowej 1 p. Dorota Słocka składa serdeczne podziękowania za wsparcie i okazane serce dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych nawałnicą na Kaszubach, które ostatni tydzień wakacji spędziły w naszej szkole. Za okazane serce Bóg zapłać!
 2. Zebranie organizacyjne pielgrzymów udających się na Jasną Górę i Zakopanego w dniach 28 września do 1 października odbędzie się we środę 13 września w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 3. Informujemy że Msze święte w piątek o godz. 15.00 będą odprawiane tylko w pierwszy piątek miesiąca. Godzinę Miłosierdzia rozpoczniemy Koronką ku Jej czci a potem będziemy sprawować Eucharystię ze Słowem. Podczas Mszy będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Jabłoński, kawaler, zamieszkały par. Matki Bożej Saletyńskiej i Marta Gwizdała, panna, zamieszkała par. Matki Bożej Częstochowskiej w Cedrach Małych.

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia a solenizantom tego tygodnia wielu łask Bożych.