Ogłoszenia na 6.08.2017

 

 1. Dziś Święto Przemienienia Pańskiego oraz dzień centralnych Uroczystości Jubileuszu X lecia Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. W programie Jubileuszu zapraszamy na świadectwa wiary osób,  które spotkały Boga i Maryję oraz na wieczorne muzyczne Apele Jasnogórskie. Nasz Jubileusz można śledzić w transmisji na żywo na naszej internetowej stronie parafialnej sobieszewo.saletyni.pl, jest tam również podany szczegółowy program.

 

 1. Z racji obchodów Jubileuszu w tym tygodniu Msze święte poranne do wtorku będą celebrowane o godz. 9.00. Od środy tradycyjnie Msze św. poranne o godz. 7.00.

 

 1. Również codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek będzie po Mszy św. porannej od g.10.00 do g.18.50 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Po 5 latach pracy odchodzi z naszej parafii Łukasza Hołda MS, dziękujemy za posługę Słowa, udzielanie Sakramentów oraz katechizację w Szkole Podstawowej w Wiślince. Życzymy opieki Matki Bożej Saletyńskiej oraz Bożego Błogosławieństwa w nowej posłudze w Szwajcarii.
 2. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników a przed kościołem Katolicka Księgarnia Nowa Ewangelizacja rozprowadza dobrą lekturę duchową i formacyjną oraz dewocjonalia.
 3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Wspomnienia liturgiczne:

 

 • wtorek – św. Dominika
 • środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
 • piątek – św. Klary
 • sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego, tego dnia wchodzi na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Gdańska
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy na świętowanie naszego Jubileuszu. Szczegółowy program w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Zmarł nasz parafianin śp. Marian Krzyszewski, wczoraj przypadła 17 rocznica śmierci Władysława Barana MS – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…