Ogłoszenia na 23 lipca 2017 r.

 1. Witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku. Zapraszamy do naszej świątyni w czasie wakacyjnym na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do wieczornej od g.7.20 do g.18.50

w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Wyjeżdżającym życzymy szczęśliwych powrotów do domów i zapraszamy ponownie do naszego Sanktuarium.

 

 1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej w każdą środę o g.18.30. Prośby i podziękowania prosimy wypisać na kartkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu, które przeznaczone będą na wystrój naszego kościoła czyli ostatnią partię ławek. Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne. Wesprzemy akcję Miva Polska czyli zakup pojazdów dla polskich Misjonarzy i Misjonarek głoszących Ewangelię poza naszym krajem.
 4. W naszym Sanktuarium w sklepie pod chórem można nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette Pojednawczyni Grzeszników.
 5. Wspomnienia liturgiczne:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
 • wtorek – Święto św. Jakuba oraz św. Krzysztofa
 • środa – wspomnienie świętych Joachima i Anny
 • sobota – wspomnienie św. Marty
 1. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy gościć Siostrę Iwonę Józefiak z Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej, która przypomni nam Orędzie Matki Bożej z La Salette i zachęci do kultu Pani Saletynskiej – Patronki naszej parafii.

 

 1. Za dwa tygodnie będziemy świętować X lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. W dniach od 2 do 8 sierpnia zapraszamy na rekolekcje, które poprowadzi znany rekolekcjonista, egzorcysta, autor wielu książek ks. Michał Olszewski-Sercanin. W programie tego tygodnia będą także świadectwa wiary ludzi którzy spotkali Boga i Maryję, wieczorne muzyczne Apele Jasnogórskie oraz zabawa dla całych Rodzin prowadzone przez wodzirejów Lednickich. Szczegółowy program zobaczymy już w najbliższych dniach na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii www.sobieszewo.saletyni.pl

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej oraz osób chętnych do pomocy w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości X-lecia Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej dnia 25 lipca tj. wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

 

 • Mateusz Lebiedowicz kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Joanna Grabowska, panna, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku.
 • Bartosz Tomczak, kawaler, zamieszkały w par. MB Saletyńskiej w Gdańsku i Paulina Pranga, panna, zamieszkała w par. św. Jana Nepomucena w Godziszewie.

 

Ktokolwiek zna przeszkodę do zawarcia sakramentu małżeństwa wyżej wymienionych osób jest zobowiązany poinformować o tym proboszcza Parafii.

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zachęcamy by już zaplanować czas na przeżycie wraz z nami Uroczystości X- lecia Koronacji na które zapraszamy w dniach 2-8 sierpnia.