Ogłoszenia na 18.12.2022 r.

  1. Dziś przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu, która wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie świąt Narodzenia Pańskiego.
  • Do piątku zapraszamy wieczorem na Roraty a w sobotę rano ostatnie Roraty o godz. 7.00.
  • Spowiedź przedświąteczna będzie od wtorku do piątku od godz. 17.30.
  • Przed  schodami prezbiterium jest osiołek z wozem, z którego można zabierać sianko na stół wigilijny.
  • W sobotę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o tradycyjnym postnym charakterze Wieczerzy Wigilijnej i zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o godz. 24.00.
  • W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia – porządek Mszy św.: o godz. 10.15, 11.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.15.
  • W kończącym się Adwencie pragniemy podziękować Parafialnej Grupie Caritas za przeprowadzenie akcji sprzedaży opłatków, kartek świątecznych i świec wigilijnych. Pragniemy także podziękować naszym parafianom za złożone dary dla potrzebujących oraz dary serca dla naszej wspólnoty zakonnej.
  • W związku z wieloletnią tradycją, po świętach Bożego Narodzenia, pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską czyli kolędą. Prosimy zatem o wyrażenie gotowości spotkania z kapłanem w swoim mieszkaniu i wypełnienie formularza wyłożonego na stoliku z prasą lub zgłoszenie za pomocą internetu. Formularz internetowy jest dostępny na naszej parafialnej stronie zaś pisemne zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do jutra 19 grudnia. Prosimy o przekazanie tej wiadomości sąsiadom. Szczegółowy plan kolędy podamy za tydzień w Boże Narodzenie.
  • W naszym sklepie można nabyć poświęcone opłatki z modlitwą w czasie Wigilii oraz kartki świąteczne i świece wigilijne oraz dewocjonalia.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia i zapraszamy w ostatnim tygodniu Adwentu na Roraty.