Ogłoszenia na 31.07.2022 r.

  1. Witamy przybywających do naszej parafii i na wyspę. Życzymy błogosławieństwa Bożego i miłego wypoczynku.
  • Za tydzień w niedzielę 7 sierpnia będziemy świętować XV lecie Koronacji Figury Matki Bożej Saletyńskiej w naszym Sanktuarium. Uroczysta Msza św. będzie pół godziny później czyli o godz. 12.00 a nie o 11.30.

Przygotowaniem do tego wydarzenia dniach będą Rekolekcje, które poprowadzi ks. Bogusław Kowalski z Warszawy – znany rekolekcjonista, współautor Czarnego humoru w kościele wraz ze śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem.

Temat tych rekolekcji: DAJ SZANSĘ PANU BOGU!

Rozpoczęcie rekolekcji w środę 3 sierpnia o godz.18.30 Nowenną do Matki Bożej Saletyńskiej a po niej Msza św.

Od czwartku Msze św. będą o godz. 9.00 oraz 19.00 ( w piątek dodatkowa o godz. 15.00).  

Na godz. 20.00 zapraszamy na muzyczne Apele Maryjne.

W piątek o godz. 20.00 usłyszymy świadectwo cudu uzdrowienia 6 letniej Weroniki z choroby nowotworowej.

W sobotę od godz. 15.00 zapraszamy na festyn parafialny połączony z zabawami oraz dobrym ciastem i nie tylko…

W niedzielę o godz. 15.00 nasz rekolekcjonista ks. Bogusław Kowalski poprowadzi Czarny Humor w kościele – na żywo… Wszystko to odbędzie się na zewnętrznej scenie obok kościoła.

Szczegółowy program rekolekcji jest na plakacie oraz w internecie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich i prosimy o reklamę tego wydarzenia rodzinie, sąsiadom i znajomym.

  • Z racji głoszonych Rekolekcji w tym tygodniu Msze święte poranne od czwartku do soboty będą celebrowane o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dniach rekolekcji będzie w godzinach od 10.00 do 18.50.
  • W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego oraz jest to pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na nabożeństwo wynagradzające ku Jej czci. Program jest następujący:

o godz. 9.00 Msza święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec  oraz 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami różańca.

  1. Zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się vis a vis Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Można tam nabyć dewocjonalia związane z kultem Patronki naszej parafii – Matki Bożej z La Salette  Pojednawczyni Grzeszników.
  • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby wystroju prezbiterium naszego kościoła. Zarówno na tacę jak i na konto parafii a także bezgotówkowo złożone w datkomacie, który znajduje się w przedsionku pod chórem. Bóg zapłać!
  • Wszystkim życzymy dobrego i ciepłego tygodnia pod opieką Patronki naszej Parafii – Maryi z La Salette i zapraszamy na rekolekcje oraz Jubileusz Koronacji. Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nich na miejscu zapraszamy do transmisji internetowej.
  • W najbliższy piątek przypada 22 rocznica śmierci ks. Władysława Barana MS, który wiele lat pracował w naszej parafii. Módlmy się za Niego oraz za naszych Zmarłych – Dobry Jezu a nasz Panie…